Implant, most czy proteza?
13 września 2016
Zabiegi, które może wykonać w NZOZ Szymański w Olsztynie
17 września 2016
Show all

Z czym wiąże się utrata zębów?

implanty

Po stracie zęba nie wiemy, co dalej mamy zrobić. Czy wiedziałeś, że tylko 2% osób może pochwalić się uzębieniem bez ubytków? Utrata chociażby jednego zęba to wielka strata. W najcięższej sytuacji znajdują się osoby, które nie mają w ogóle zębów (bezzębie). Na utratę zębów jesteśmy narażeni szczególnie z upływem lat, dlatego ważne jest higiena całej jamy ustnej. Tylko prawidłowa higiena zębów uchroni Cię przed paradontozą w przyszłości. Jeśli posiadasz ubytki w uzębieniu, wybierz implanty w klinice S. Szymański!

Brak chociażby jednego zęba to wielki problem. Nie chodzi tylko o estetykę, ale o konsekwencje zdrowotne, które się z tym wiążą. Nieważne, czy ząb znajduje się z przodu lub jest zupełnie niewidoczny. Wpływ zębów na nasze zdrowie jest ogromny i nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nawet zaniedbane zęby są powodem takich chorób jak choroby serca, wątroby czy nerek. Jeśli prawidłowo o nie dbamy, zęby potrafią służyć na długie lata, a my cieszymy się ich wyglądem.

W obecnych czasach zęby można zastąpić implantem, który jest podstawą do mostu lub protezy. Leczenie protetyczne w obecnych czasach jest w stanie odtworzyć wszystkie brakujące zęby. Bez nich nie mamy możliwości dokładnego pogryzienia pokarmu. Zęby lubią swoje towarzystwo. Brak jednego może doprowadzić do wad zgryzu oraz wpłynąć niekorzystnie na ogólny stan naszego zdrowia. Lekarze stomatolodzy radzą, żeby nie czekać ze wstawieniem implantu, ponieważ zęby tracą oparcie i mogą zacząć przemieszczać się. Następuje zanik kości w miejscu dołka zębowego. Dochodzi do zmian w wyglądzie twarzy, ponieważ żuchwa może przemieszczać się do przodu.

Pamiętać należy, że leczenie protetyczne jest tylko alternatywą dla leczenia implantologicznego. Następstwem utraty zębów są chroniczne bóle głowy. Jeśli ich nie posiadamy nie możemy prawidłowo żuć pokarmu, co prowadzi do zmiany nawyków żywieniowych. Odtworzone zęby są lepsze, a właściciele protez mogą jeść tylko miękkie i rozdrobnione pokarmy. Lepszym rozwiązaniem jest wstawienie implantu.

Implanty tylko w klinice S. Szymański!