Ginekomastia
1 sierpnia 2016
Historia chirurgii plastycznej
5 sierpnia 2016
Show all

Jak dbać o implanty?

implanty olsztyn

W przypadku braku jednego lub kilku zębów myślimy o założeniu implantu. Ich cena nie należy do niskich, lecz stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce posiadać komfort po utracie zęba. U ludzi pozbawionych jednego lub więcej zębów pogarsza się jakość zgryzu. Dochodzi nawet do zaniku masy kostnej szczęki, przez co pogarsza się jej wytrzymałość. Implanty w klinice S. Szymański to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto marzy o pięknym uśmiechu, bez ubytków.

Implant to niewielki tytanowy wkręt, który jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy. Stanowi podstawę do dalszej odbudowy zęba, czyli korony, protezy lub mostu. Implantacja odbywa się w znieczuleniu, a zdjęcie RTG oraz konsultacja z naszym specjalistą pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny, trwa około godziny, a proces gojenia 3-6 miesięcy. Implant zrasta się na stałe z kością.

Zalecenia oraz dbanie o powierzchnię zębów po zabiegu

Wszelkie osady na powierzchni zębów powinny być usuwane. Dokładne mycie zębów dwa razy dziennie oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych powinno należeć do normalnych zabiegów związanych z rytmem dnia codziennego. Rana bezpośrednio po wszczepieniu implantu jest dość wrażliwa, dlatego czasem niemożliwe jest użycie szczoteczki do zębów. Najprostszym i najtańszym sposobem jest przykładanie lodu w okolicach rany. Czasem konieczny jest antybiotyk oraz środki przeciwbólowe. Niezalecane są gorące kąpiele, ani intensywny wysiłek fizyczny.

Specjalne płyny do płukania oraz antybakteryjne żele pomogą w prawidłowej higienie jamy ustnej. Później można używać tylko bardzo miękkiej szczoteczki, która nie będzie podrażniać wrażliwych okolic. Nie powinniśmy oszczędzać przy jej zakupie. Dobrej jakości pasta bakteriobójcza pomoże w pozbyciu się niepotrzebnych bakterii w jamie ustnej.

Zwykła szczoteczka nie dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Specjalne do przestrzeni międzyzębowych pomogą w pozbyciu się bakterii. Niezwykle pożytecznym urządzeniem jest irygator stomatologiczny, który jest bardziej skuteczny od nici dentystycznych. Szczególnie polecany dla osób z implantami, mostami oraz koronami. Nić dentystyczną należy używać łączne z irygatorem.

Już parę dni po zabiegu wszczepienia implantu wskazana jest konsultacja ze specjalistą implantologiem, który odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania. Okresowe wizyty kontrolne powinny odbywać się raz na pół roku.

Czyszczenie implantu zazwyczaj trwa dłużej od czyszczenia zwykłego zęba. Jeśli chcesz, żeby Twój implant utrzymał się możliwie najdłużej należy zerwać z nałogiem palenia papierosów oraz regularnie odwiedzać swojego dentystę.

Implanty w klinice S. Szymański to najlepszy wybór!