implanty
Paradontoza
11 września 2016
Z czym wiąże się utrata zębów?
15 września 2016
Show all

Implant, most czy proteza?

implanty

Jeśli już dojdzie do usunięcia zęba należy dokładnie wiedzieć, co można dalej zrobić. Powinniśmy być w stałym kontakcie ze stomatologiem, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Istnieje kilka możliwości, do których można zaliczyć założenie implantu, mostu lub protezy. Implanty w klinice S. Szymański to dobry wybór!

Utrata chociażby jednego zęba może być zmorą dla każdego. Szczególnie, jeśli znajduje się on z przodu. Bardzo ważny jest stan pozostałych zębów, ale również naszych możliwości finansowych. Ceny na rynku są bardzo zróżnicowane. Lukę trzeba, jak najszybciej uzupełnić, ponieważ brak przynajmniej jednego zęba wpływa na cały zgryz. Może dojść do przesunięcia zębów w kierunku miejsca wolnego. Częstym problemem jest ich przekrzywienie oraz pochylenie. Wzrasta również ryzyko zachorowania na próchnicę. Osoby z ubytkami są bardziej narażone na kłopoty z żuciem oraz rozdrabnianiem pokarmu. Dochodzi do zaburzeń w przewodzie pokarmowym. W zależności od braków w uzębieniu, możliwości jest kilka.

Implanty

Implant to sztuczny korzeń umieszczony w szczęce. Jest najlepszą z możliwych metod na utracony ząb. Zaletą jego jest trwałość, a właścicielowi mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Przed wszczepieniem trzeba wykonać szereg badań. Implanty są podstawą do dalszej odbudowy zęba, na którym może znajdować się most lub proteza.

Most

Jest rodzajem stałej protezy, który uzupełnia braki jednego lub wielu zębów. Umieszczane są w przestrzeni gdzie ich brakuje. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie łuków zębowych, a także powrócenie do normalnych funkcji żucia. Most może być umiejscowiony na zębach lub implantach. Zęby są wcześniej szlifowane, a kolor dobierany w taki sposób, żeby nie różnił się od reszty zębów. Można je wymieniać co jakiś czas.

Proteza

Proteza ruchoma należy do uzupełnień wyjmowanych. Stosuje się ją, kiedy brakuje większej ilości zębów lub wszystkich. Wyróżniamy protezy szkieletowe, które posiadają metalową konstrukcję, akrylowe oraz elastyczne. Trzeba ją codziennie wyjmować i czyścić, zalecane jest wykonanie nowej co 5 lat. NFZ refunduje ich kupno, a także naprawy, które mogą być wykonywane co 2 lata.

Implanty tylko w klinice S. Szymański!