Implanty
30 czerwca 2016
Przyczyny utraty zębów
30 czerwca 2016
Show all

Implanty dla każdego

implanty Olsztyn

Specjalizujemy się w odbudowie zęba za pomocą implantów. Jeśli chcesz zapewnić sobie piękny uśmiech, którego pozazdroszczą Ci wszyscy wokół, to trafiłeś w dobre ręce. Implanty tylko w klinice NZOZ S. Szymański!

Implant zastępuje korzeń po usuniętym zębie. Jest najbardziej sprawdzonym sposobem leczenia w przypadku osób, które straciły ząb w wyniku uszkodzeń, próchnicy lub problemów z dziąsłami. Ma postać tytanowej śruby, umieszczanej w kości szczęki lub żuchwy. Implanty tytanowe cieszą się popularnością już od wielu lat, ich twórcą był szwedzki profesor Per- Ingwar Branemark. Produkcja implantów nabrała tempa szczególnie na przełomie XIX i XX wieku. Wcześniej wykonywane były z ołowiu, srebra oraz porcelany. Tytan jest idealnym materiałem do produkcji implantów oraz nie wywołuje żadnych ubocznych skutków dla organizmu ludzkiego. Jest wytrzymały, nie uczula, przez co można stwierdzić, że jest zupełnie bezpieczny dla każdego, kto zdecyduje się na jego wstawienie.

Wskazania do zabiegu

Zazwyczaj na taki rodzaj leczenia decydują się osoby, którym brakuje pojedynczego zęba, zawiązki zębów stałych, czy też w przypadku bezzębia całkowitego szczęki lub żuchwy. Przed każdym zabiegiem następuje szczegółowa konsultacja z naszym specjalistą w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Ważny jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz choroby, które mogą stanowić przeciwwskazanie do zabiegu. Należą do nich osteoporoza, AIDS, choroba nowotworowa, cukrzyca, ciąża, paradontoza czy też wiek poniżej 16 lat.

Jeśli implant jest wykonany z czystego tytanu, ryzyko jego odrzucenia przez organizm jest minimalne. W przypadku wykonania implantu z jego stopów może dojść do niepożądanej reakcji alergicznej. Zabieg trwa do godziny i jest zupełnie bezbolesny, ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Implanty w klinice NZOZ S. Szymański to gwarancja usług na najwyższym poziomie! Wieloletnie doświadczenie w stomatologii oraz implantologii sprawia, że nasza wiedza z roku na rok nie traci na aktualności. Efekty naszej pracy możemy potwierdzić uśmiechem pacjentów, którzy są zadowoleni z usług świadczonych przez naszych specjalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!