Po wstawieniu implantu
8 grudnia 2016
implanty
Jak wybrać najlepszą klinikę dentystyczną?
12 stycznia 2017
Show all

Czy implanty zębowe są na całe życie?

Najbardziej skuteczną metodą na uzupełnienie luki w zębie jest wstawienie implantu. Implantem można zastąpić pojedynczy ząb, kilka zębów lub dokonać czegoś, co jeszcze nie tak dawno nie byłoby możliwe, czyli wstawić wszystkie brakujące zęby. Szukasz najlepszych specjalistów i nadal nie wiesz, którą klinikę wybrać? Implanty Olsztyn tylko u nas! Klinika Szymański zaprasza!

Zabieg wstawienia implantu jest zupełnie bezbolesny. Długość zabiegu uzależniona jest od tego, ile dodatkowych zdjęć RTG należy wykonać oraz jaka jest ilość wprowadzanych implantów. Bardzo ważnym aspektem jest, jakie są oczekiwania każdego pacjenta w stosunku do zabiegu. Zdarza się również, że zalecane jest leczenie ortodontyczne, odbudowa kości lub tkanek miękkich. Konsultacja z doświadczonym implantologiem pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wielu z nas zastanawia się, jak długo implanty utrzymują się w szczęce oraz jaka jest gwarancja przeprowadzonego zabiegu. Lekarz udzielający konsultacji powinien wiedzieć wszystko na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Bierze pod uwagę rodzaj przeprowadzonych operacji, leki, które pacjent otrzymuje. Czy wiedziałeś, że u osób cierpiących z powodu z powodu osteoporozy, zabieg wstawienia implantu może nie dojść do skutku? To samo dotyczy osób z chorobami serca, dolegliwościami wątrobowymi, cukrzycą lub z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Implant to inaczej sztuczny korzeń zębowy. Najczęściej wykonany jest z tytanu lub cyrkonu. Wbrew powszechnej opinii implantem możemy cieszyć się nawet przez całe życie. Wszystko zależy od tego, czy będziemy prawidłowo o niego dbać. Niezwykle istotne jest również to, w jaki sposób implant został wszczepiony, czy odbyło się to w profesjonalnej klinice dentystycznej oraz pod fachową opieką.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc nie mamy się czego obawiać. Jeśli dany pacjent ma problemy ze znoszeniem bólu, może zdecydować się na znieczulenie ogólne. Praktycznie każdy producent implantu zapewnia dożywotnią gwarancję. Jeśli implant z jakiegoś powodu ulegnie zniszczeniu, można go wymienić na nowy.

Bardzo ważne jest również, aby stosować się do wszystkich zaleceń specjalisty implantologa, również po zabiegu. Implanty różnią się jakościowo, nie wszystkie są takie same i należy o tym pamiętać podczas dokonywania wyboru.

Implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański!