Zdrowy uśmiech to podstawa
27 czerwca 2016
Implanty dla każdego
30 czerwca 2016
Show all

Implanty

implanty Olsztyn

Zabieg wszczepienia implantu jest procesem dość skomplikowanym. Implanty zakładane są zazwyczaj ze względów estetycznych, a grono ich zwolenników powiększa się z roku na rok. Użycie najnowszych technologii w implantologii sprawia, że ta dziedzina medycyny rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzięki zastosowania implantów możliwa jest dalsza odbudowa zęba w postaci pojedynczej korony lub całej protezy. Wybierz implanty w klinice S. Szymański i ciesz się naturalnym uśmiechem każdego dnia!

Implant to sztuczny korzeń wykonany z tytanu lub jego stopów. Tytan to pierwiastek chemiczny, który jest dosyć dobrze rozpowszechniony na Ziemi. Jego wykorzystanie na skalę przemysłową nastąpiło dopiero po roku 1946. Charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną, a jego właściwości chemiczne umożliwiły jego wykorzystanie w medycynie. Jest odporny na korozję oraz odznacza się wysoką twardością, nie uczula. W implantologii wykorzystywany jest zarówno czysty tytan jak i jego stopy.

Założenie kilku implantów może umożliwić odbudowę nawet wszystkich zębów. Zdarza się, że całą protezę można oprzeć jedynie na dwóch. Wszystko zależy od stanu naszego uzębienia.

Co to jest korona?

Korona jest jakby uzupełnieniem naszego zęba. Jest mocowana do implantu, a jej wygląd powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego zęba. Jest idealnym rozwiązaniem po złamanym zębie. Może być też wstawiana w celu zabezpieczenia zęba przed jego złamaniem. Wyróżniamy korony metalowe, akrylowe, ceramiczne, cyrkonowe.

Zabieg polega na wywierceniu w kości dziury, w której będzie znajdował się implant. Wykonane wcześniej zdjęcie pantomograficzne pozwoli ustalić, czy tkanka kostna w dziąśle pozwoli na jego wprowadzenie. Przebieg następuje zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Trwa maksymalnie godzinę. Rana po wszczepieniu implantu musi się zagoić, więc w ciągu 3-6 miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli zrośnięcia  implantu z kością. Rzadkością jest, że nasz organizm nie przyjmie implantu z tytanu. Nie jest on traktowany jako tzw. ciało obce.

Następnie dochodzi do odsłonięcia implantu oraz zostaje wkręcona śruba gojąca, która przyspiesza proces gojenia się błony śluzowej w otoczeniu implantu. Po 14 dniach można spokojnie wykonać zabieg wstawiania korony czy też protezy.

Po wszczepieniu sztucznego zęba zaleca się kontrolę, co 6 miesięcy. Niezwykle ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej po wszczepieniu implantów. Nieprawidłowa może doprowadzić do stanu zapalnego wokół niego..

Implanty w klinice S. Szymański!