Czy ósemki potrafią być kłopotliwe?
8 grudnia 2016
Po wstawieniu implantu
8 grudnia 2016
Show all

Kamień nazębny oraz jego wpływ na zęby

Kamieniem nazębnym nazywana jest inaczej zwapniała płytka nazębna. Czy wiedziałeś, że kamień nazębny może powodować choroby przyzębia? Przyzębie jest odpowiedzialne za utrzymanie zębów w zębodołach. Tylko regularne usuwanie kamienia oraz osadu pozwoli Ci się cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem. Zastanawiasz się nad wstawieniem implantu? Implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański!

Czy wiedziałeś, że już parę minut po umyciu zębów tworzy się płytka nazębna, w której skład wchodzi naskórek, resztki jedzenia oraz bakterie? Tak zaczyna tworzyć się kamień nazębny. Osad oraz kamień nazębny, które powstają na powierzchni zębów odpowiedzialne są również za paradontozę oraz zapalenie dziąseł.

Na powstawanie kamienia nazębnego narażony jest prawie każdy dorosły. Osad jest doskonałą pożywką dla bakterii. Kamień nazębny może się osadzić również pod dziąsłami. Żeby uniknąć wszelkich problemów oraz powikłań związanych z jego powstawaniem, należy regularnie myć zęby oraz kontrolować stan jamy ustnej u stomatologa.

Powstająca płytka nazębna prowadzi do demineralizacji szkliwa, a bakterie, które znajdują się w osadzie mają destrukcyjny wpływ na szkliwo zębów, co może prowadzić do rozwoju próchnicy. Czy wiedziałeś, że kamień nazębny nie zawsze jest widoczny? Kamień można podzielić na poddziąsłowy oraz naddziąsłowy. Kamień nazębny może przybierać różne odcienie. Nawet jeśli starannie myjemy zęby, na nich również tworzy się kamień nazębny, który należy regularnie należy usuwać.

Prawidłowa higiena jamy ustnej powinna być podstawą, jeśli chodzi o zapewnienie zdrowia jamy ustnej. Bardzo ważne jest dobranie prawidłowych akcesoriów do czyszczenia. Najważniejsza ze wszystkich jest szczoteczka, niektórzy wolą szczoteczki elektryczne, inni tradycyjne. Szczoteczka powinna mieć przede wszystkim miękkie włosie, zbyt twarda potrafi ranić dziąsła i powodować krwawienia. Główka każdej szczoteczki powinna dotrzeć do zakamarków, żeby wyczyścić wszystkie resztki jedzenia. W higienie jamy ustnej może pomóc również używanie nici dentystycznych, warto zastanowić się również nad kupnem płynu do płukania jamy ustnej.

Wybierz implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański i ciesz się pięknym uśmiechem bez ubytków! Zapraszamy!