Odtwarzanie błony dziewiczej
30 sierpnia 2016
Mammoplastyka, czyli zmniejszanie piersi
1 września 2016
Show all

Korekcja nosa

chirurgia plastyczna olsztyn

Wiele osób nie jest zadowolonych z wyglądu nosa. Zbyt szeroki lub skrzywiony potrafi być problemem, który nie daje nam spokoju. Jedynym sposobem na poprawienie jego wyglądu może być operacja. Przed jej rozpoczęciem musisz dokładnie wiedzieć, jaki kształt interesuje Cię najbardziej. Chirurgia plastyczna w klinice S. Szymański to zabiegi korekty nosa i nie tylko! Zapraszamy! Nasi specjaliści pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Nos może być zdeformowany na skutek urazu np. upadku. Chrząstka w dolnej części potrafi pęknąć, a w miarę wzrostu deformacja pogłębiać się. Asymetria nosa może prowadzić nawet do kłopotów w oddychaniu. Jeśli stało się to w dzieciństwie, najlepiej jest dokonać ingerencji chirurga w wieku 16-18 lat. Kości twarzy osiągają wtedy dorosłe proporcje, a nos nabiera ostatecznego kształtu. Specjaliści zalecają, jeśli to konieczne, wykonanie zabiegu wcześniej.

Dokonują go chirurdzy plastycy, którzy obecnie nazywani są specjalistami medycyny estetycznej. Najczęściej przeprowadzane są w specjalistycznych prywatnych klinikach. Po wszystkim powinniśmy być zadowoleni z nowego kształtu, nos powinien być również drożny. Specjaliści do wykonywania operacji są szkoleni w Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy.

Niektórzy wychodzą z przekonania, że nowy nos odmieni diametralnie ich życie. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że chcemy posiadać dokładnie takie same jego kształty jak nasza ulubiona gwiazda filmowa. Najliczniejszą grupę osób zgłaszających się do klinik stanowią osoby, których nosy są zbyt duże, garbate lub niekształtne. Tylko doświadczony chirurg jest w stanie stwierdzić czy osiągniemy wymarzony kształt.

Nowo wykonany nos musi pasować do reszty twarzy. Najczęściej chcemy go zmniejszyć lub po prostu wyprostować. Część chrząstki jest wycinana. Korekta plastyczna nosa to jedna z najtrudniejszych operacji plastycznych. Przed podjęciem decyzji trzeba dokładnie sprawdzić renomę danej kliniki. Wielką rolę odgrywa doświadczenie chirurga wykonującego zabieg. Operacja może dotyczyć części chrzestnej lub kostno-chrzęstnej.

Przed przystąpieniem do operacji należy zaszczepić się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, a także poinformować lekarza czy nie posiadamy problemów zdrowotnych. Zaleca się wykonanie podstawowych badań krwi, moczu, a także EKG serca. Specjalista przeprowadza rynometrię, czyli sprawdzenie drożności nosa. Operacja trwa 1,5-3 godziny w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu widoczny u pacjenta jest obrzęk nosa i twarzy, a nawet sińce na powiekach dolnych. Przez pierwsze trzy miesiące trzeba regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Chirurgia plastyczna tylko w klinice S. Szymański!