Korekcja nosa
31 sierpnia 2016
Na czym polega psychologia operacji plastycznych?
3 września 2016
Show all

Mammoplastyka, czyli zmniejszanie piersi

chirurgia plastyczna olsztyn

To zabieg chirurgiczny, który polega na redukcji biustu kobiety poprzez usunięcie części gruczołu. Duże piersi mogą być źródłem wielu dolegliwości, m.in. bólów kręgosłupa. Wiele kobiet decyduje się na ich pomniejszenie ze względów zdrowotnych. Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu zmniejszania piersi? Odwiedź klinikę S. Szymański! Chirurgia plastyczna tylko z nami.

Na zabieg decyduje się coraz więcej pacjentek. W 30% przypadkach przeprowadzenie go pozwala zniwelować bóle w okolicy lędźwiowej. Mniejsze piersi pozwalają na większą wydolność układu oddechowego oraz zmniejszenie potencjalnego zagrożenia związanego z rozwojem raka piersi. Kobiety mogą aktywniej spędzać wolny czas, a zmniejszenie ich pozwala na większy komfort podczas biegania lub wykonywania innych ćwiczeń.

To poważna operacja, podczas której ma miejsce redukcja tkanki tłuszczowej, a także usunięcie nadmiaru skóry. Przerośnięty gruczoł piersiowy jest poważnym problemem dla jej posiadaczki. Prawidłowo zbudowana powinna ważyć nie więcej niż pół kilograma, a waga przerośniętej może wynosić nawet 3 kg. Mięśnie klatki piersiowej nie są w stanie utrzymać takiego ciężaru.

Przeprowadzenie konsultacji lekarskiej jest niezbędne, żeby ocenić czy dana pacjentka może się poddać mammoplastyce. Chirurg dokonuje oceny wzrostu, wagi, kształtu piersi oraz ich umiejscowienia. Bardzo ważny jest ogólny stan zdrowia pacjentki. Zaleca się przeprowadzenie konsultacji ginekologicznej, szczególnie w przypadku kobiet stosujących antykoncepcje hormonalną, którą należy odstawić już na 3 miesiące przed operacją. Sześć godzin przed rozpoczęciem zabiegu nie wolno jeść, pić i palić tytoniu. Całość trwa około 3 godzin oraz jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu pacjentkę czeka przyjmowanie leków przeciwbólowych, a także pozostanie w klinice, przez co najmniej 1 dzień. Koniecznością jest noszenie specjalnego stanika chirurgicznego przez dwa tygodnie. Efekty mogą być widoczne nawet po upływie 6 miesięcy. Pełna rekonwalescencja wynosi rok. Specjaliści zalecają unikać podnoszenie ciężkich rzeczy.

Ciesz się wyglądem piersi po mammoplastyce! Jeśli myślisz, że to zabieg dla Ciebie, skontaktuj się z nami! Chirurgia plastyczna tylko z S. Szymański! Zapraszamy serdecznie!