Kamień nazębny oraz jego wpływ na zęby
8 grudnia 2016
Czy implanty zębowe są na całe życie?
12 stycznia 2017
Show all

Po wstawieniu implantu

Implanty są najnowocześniejszym sposobem na przywrócenie zdrowego oraz pięknego uśmiechu. Nie dość, że pozwalają zastąpić utracone zęby, to sprawiają, że tylko w ten sposób można przywrócić komfort podczas jedzenia. Wybierz implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański oraz ciesz się uśmiechem bez ubytków. Z nami będziesz miał pewność, że proces implantacji przebiegł w sposób pewny oraz sprawny. Zapraszamy!

Implanty nie są ryzykownym rozwiązaniem. Badania, które zostały przeprowadzone na setkach tysięcy pacjentów dowodzą, że są w pełni bezpieczne. W przypadku utraty zęba nie powinieneś zastanawiać się zbyt długo nad wstawieniem implantu, gdyż czas działa na niekorzyść pacjenta. Może dojść do pogorszenia estetyki twarzy oraz zaburzeń funkcji zgryzowych. Jeśli brakuje nawet pojedynczego zęba, pozostałe zęby są przeciążone, dochodzi do bólu, a nawet przechylenia zębów w kierunku pustej przestrzeni. Utrata jednego zęba może prowadzić do utraty kolejnych w przyszłości.

Jeśli implant został wszczepiony w sposób prawidłowy, to może nawet użytkowany dożywotnio. Po zintegrowaniu się z kością praktycznie nie można go usunąć. Należy przy tym pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej, jeśli o tym zapomnimy oraz dojdzie do powstania kamienia nazębnego, a miejsce wokół implantu może zostać uszkodzone. Zdarza się, że może dojść do zakażenia.

Błędem jest przekonanie, że na jednym implancie można odtworzyć tylko jeden ząb. Jeśli wyrwany ząb jest jednokorzeniowy, zabieg wstawienia zęba można już planować zaraz po jego usunięciu.

Po wstawieniu implantu najistotniejsze jest utrzymanie okolicy wszczepionego implantu w sterylnym stanie. Przez dwie godziny po zabiegu nie wolno jeść oraz pić. Przez pierwszy tydzień po wstawieniu implantu, miejsce wokół implantu należy oczyszczać miękką szczoteczką, a przy doborze pasty do zębów pamiętać o tym, aby posiadała duży poziom właściwości bakteriostatycznych. Bardzo dużo zależy od jakości naszych kości, a także stanu jamy ustnej. Bardzo ważne są systematyczne wizyty kontrolne, na których można rozwiać wszystkie wątpliwości.

Najlepsze implanty Olsztyn tylko u nas! Klinika S. Szymański zaprasza!