Problem bezzębia

Na skutek niedostatecznej higieny jamy ustnej, niektórzy są narażeni na utratę zębów. Bezzębiem nazywamy całkowitą utratę zębów. Każdy ząb jest ważny, a utrata nawet pojedynczego stanowi problem większy niż nam się wydaje. Szukasz najlepszych rozwiązań implantologicznych? Wybierz implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański!

Zarówno dorośli jak i dzieci wiedzą, że warto dbać o zęby. W jamie ustnej występuje bardzo duża ilość bakterii. Jeśli bakterie zaczynają się mnożyć, dochodzi do osadzania się kamienia oraz osadu, a w najgorszym przypadku do rozwoju próchnicy i utraty zębów. Najwięcej bakterii kryje się w miejscach, które są dla nas gołym okiem niewidoczne. Szczotkowanie w nich może być znacznie utrudnione. Bakterie mogą przemieszczać się nawet w głąb zęba. Do pierwszych objawów, które mogą świadczyć o powstającym problemie są opuchnięte bądź krwawiące dziąsła. Najgroźniejszymi bakteriami są beztlenowe, które mogą nawet przenikać do krwiobiegu człowieka.

Pacjent z bezzębiem to wielkie wyzwanie dla każdego specjalisty implantologa. Ta określona grupa pacjentów jeszcze nie tak dawno była skazana wyłącznie na protezy całkowite, które dla niektórych stanowiły duży dyskomfort. Współczesne rozwiązania implantologiczne są skierowane również do tej grupy pacjentów.

W przypadku bezzębia może być zastosowana zróżnicowana ilość implantów. Najbardziej zalecana ilość to, co najmniej 4 implanty. O tym ile należy zastosować, decyduje wiele czynników, w których m. in. dużą rolę gra kondycja kości.

Jakie korzyści odczuwają pacjenci, którzy w przypadku bezzębie poddali się zabiegowi wszczepienia implantów? Różnice dzielące zwykłą protezę wyjmowaną od uzupełnienia protetycznego na wcześniej wstawionych implantach jest ogromna. Następuje wzrost komfortu spożywania posiłków.

Poza tym zastosowanie implantów jest rozwiązaniem bardziej estetycznym od wyjmowanej protezy. Wstawiony implant wpływa również na zachowanie naturalnego kształtu twarzy, wpływa na stymulację tkanki kostnej oraz dziąseł.

Czy dotyczy Ciebie problem braku uzębienia? Szukasz najlepszych specjalistów i nadal nie podjąłeś decyzji? Zapraszamy do kontaktu! Implanty Olsztyn w klinice S. Szymański to dobry wybór!