Zalety leczenia implantologicznego
3 lutego 2017
Zapalenie tkanek wokół szczepu
3 lutego 2017
Show all

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Leczenie implantologiczne może odbyć się tylko w wyspecjalizowanej klinice dentystycznej. Ważne jest, aby wybrać taką, która będzie spełniać wszystkie nasze wymagania. Już w trakcie przeprowadzania pierwszego wywiadu wstępnego, lekarz implantologii musi wziąć pod uwagę oczekiwania konkretnego pacjenta, co do zabiegu. Może okazać się niezbędna odbudowa kości i tkanek miękkich czy też nawet przeprowadzenie leczenia ortodontycznego. Pacjenta należy zapoznać ze wszystkimi kosztami, ryzykiem oraz odpowiedzialnością należącą nie tylko do lekarza, ale również pacjenta.

Żeby zabieg mógł dojść do skutku, należy poinformować lekarza szczegółowo o stanie zdrowia. Dzięki temu, będzie mógł stwierdzić, czy pacjent może mieć wszczepiony implant czy też nie. Implanty stanowią jedną z najnowocześniejszych metod na uzupełnienie braków w uzębieniu. Cechuje je wytrzymałość, trwałość, praktyczność. Bardzo ważne jest to, że stanowią rozwiązanie dla każdego!

Istnieje wiele przeciwwskazań do zabiegu wszczepienia implantów. Szczególną uwagę lekarze implantolodzy zwracają uwagę na występowanie chorób serca oraz nerek. U kobiet w wieku średnim przeciwwskazaniem może być ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Czy wiedziałeś, że regularne palenie tytoniu może osłabić zdolności do regeneracji tkanek miękkich i pogorszyć efekty leczenia implantologicznego? Do innych ogólnych przeciwwskazań należą ciąża, nowotwory, marskość wątroby, AIDS, próchnica, parodontoza, choroby reumatoidalne. Dyskwalifikuje również wiek poniżej 16-17 lat, ponieważ do tego okresu nie są rozwinięte kości szczęki.

Lekarz musi dokładnie określić również miejsce, w którym implant zostanie wszczepiony. Zęby mogą być mniej lub bardziej przechylone, co może uniemożliwić np. wprowadzenie przyrządu dentystycznego. Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu są także stany zapalne błon śluzowych.

Decyzję o tym, czy zabieg implantacji może być przeprowadzony podejmuje tylko i wyłącznie lekarz dentysta. Pacjent czasami nie chce wyleczyć próchnicy czy też zaprzestać palenia papierosów, co również może być jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem pozbawionym ubytków? Wybierz implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański! Skontaktuj się z nami już dzisiaj! Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania! Zapraszamy!