Rodzaje implantacji

Piękny i zdrowy uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Warto dbać o zęby w każdym wieku. Niestety wraz z upływem lat problemy związane ze stanem naszego uzębienia oraz dziąseł nasilają się. Musimy bardzo dokładnie szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z zębami.

Rozwiązania stosowane przez nowoczesną implantologię to najbardziej skuteczne oraz nowoczesne sposoby na odbudowę utraconych zębów. Wyróżniamy różne rodzaje implantacji, wśród których należy wymienić implantację natychmiastową, wczesną oraz późną.

Metoda implantacji natychmiastowej wyróżnia się tym, że czynności związane z ekstrakcją zęba, wstawieniem implantu oraz korony odbywają się tego samego dnia. Oznacza to, że pacjent już po odbyciu jednej wizyty może cieszyć się pięknym uśmiechem, bez ubytków. Natychmiastowa implantacja jest w szczególności zalecana dla pacjentów, którzy posiadają zęby jednokorzeniowe. Bardzo ważna jest obserwacja, miejsce po wyrwanym zębie, które nie powinno wykazywać żadnych oznak zapalenia. W niektórych przypadkach stosuje się biomateriały. Ich zadaniem jest uszczelnianie miejsc wokół implantu.

Implantacja wczesna należy do najbardziej popularnej metody implantacji. Ten rodzaj implantacji odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy polega na usunięciu zęba, a następnie trzeba odczekać pewien czas, żeby wstawić implant. W tym czasie odbywa się proces gojenia kości.

W przypadku implantacji późnej także musi upłynąć pewien czas pomiędzy wyrwaniem zęba oraz wstawieniem implantu, czasem może wynosić on nawet kilka lat. Specjalista implantolog stoi przed nie lada wyzwaniem w przypadku tego rodzaju implantacji, ponieważ trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W niektórych przypadkach należy nawet podnieść dno zatoki szczękowej. Jej celem jest odtworzenie ilości kości, która jest niezbędna do przeprowadzenia zabiegu implantacji.

Wszczepienie implantu pozwala na odtworzenie brakującego zęba lub zębów. Pamiętać należy, że jest to zabieg chirurgiczny, do którego należy się odpowiednio przygotować. Istnieją do niego określone przeciwwskazania.

Implanty Olsztyn tylko z S. Szymański!