implanty
Jak wybrać najlepszą klinikę dentystyczną?
12 stycznia 2017
Czy choroby jamy ustnej są niebezpieczne?
3 lutego 2017
Show all

Czy warto dbać o zęby?

Żeby mieć zdrowe zęby, trzeba prawidłowo o nie dbać. Już w okresie przedszkolnym oraz szkolnym, dzieci uczone są podstaw prawidłowej higieny jamy ustnej. Czy warto dbać o zęby? Odpowiedz może być tylko jedna, zdecydowanie tak! Jeśli dotyczy Cię problem braku uzębienia, wybierz implanty Olsztyn w klinice S. Szymański!

Zdrowe zęby to również piękny uśmiech, który może być naszą wizytówką. Kiedy dbamy o zęby, dbamy również o zdrowie naszego organizmu. Stany zapalne w jamie ustnej, zbyt duża ilość nagromadzonych bakterii czy też nieprawidłowo wypełnione kanały zębowe mogą prowadzić do jeszcze większych problemów.

Idealnym miejscem do nagromadzenia się dużej ilości bakterii jest jama ustna. Wszystkie bakterie oraz mikroorganizmy zamieszkujące w jamie ustnej nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, problemy zaczynają się, kiedy równowaga biologiczna w ustach jest zaburzona.

Namnażające się bakterie mogą być przyczyną przykrego zapachu w ustach, czyli halitozy. Przyjmowanie antybiotyków również sprzyja namnażaniu się bakterii, zwiększa się ryzyko powstawania próchnicy oraz kamienia nazębnego.

Czasem bakterie przemieszczają się dalej i wędrują w głąb organizmu powodując np. stany zapalne. Czy wiedziałeś, że bóle głowy nie są w większości spowodowane niskim ciśnieniem czy też zmianą pogody? Przyczyną ich powstawania mogą być bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Dlatego tak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej.

Rozwijająca się próchnica może być jedną z przyczyn zapalenia stawów. Notoryczny ból czy też brak zdolności poruszania kończyną, sprawia, że jedyne, co nam pozostaje to przyjmowanie leków. W większości nikt z nas nie wiąże tego rodzaju chorób ze stanem uzębienia.

Zawały serca oraz choroby wieńcowe są również spowodowane infekcjami bakteryjnymi zaczynającymi się w jamie ustnej. Naukowcy udowodnili zależność pomiędzy utratą zębów, a powstawaniem m. in. miażdżycy. Nieodwracalne skutki przynosi nagromadzony kamień nazębny, który sprzyja powstawaniu chorób układu krążenia. Czy wiedziałeś, że brak uzębienia zwiększa ryzyko powstania choroby nowotworowej?

Nie czekaj dłużej! Zapraszamy do kontaktu już dzisiaj! Implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański!