Czy po wstawieniu implantu występują dolegliwości?

Zabieg wszczepienia implantu jest stosowany w celu uzupełnienia pojedynczego zęba, a nawet w przypadku całkowitego braku zębów. Wstawiony implant nie powinien wyróżniać się kolorem od pozostałych zębów. Implantem nazywamy sztuczny korzeń, który jest wykonany z tytanu. Do każdego implantu stosowane jest określone uzupełnienie protetyczne, którym może być most lub proteza.

Pamiętać należy, że zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego również do niego należy się odpowiednio przygotować. Po wstawieniu implantu mogą wystąpić dolegliwości, które ustępują po paru dniach. W miejscu wstawienia implantu może wystąpić nawet lekkie krwawienie. Szwy również mogą powodować dyskomfort, niektórzy pacjenci mogą mieć lekki stan podgorączkowy.

Szczególnie parę dni po przeprowadzonym zabiegu należy uważnie reagować na niepokojące symptomy. Zdarza się, że ból wcale nie ustaje, a my nie możemy nawet otworzyć żuchwy. Są to typowe objawy świadczące o tym, że ponownie powinniśmy spotkać się ze specjalistą, który będzie w stanie sprawdzić, czy nie doszło do zapalenia tkanek okołoszczepowych.

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń po zabiegu wszczepienia implantu. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno podnosić żadnych ciężkich przedmiotów oraz uprawiać sportu. Przez cały czas po wszczepieniu implantu należy obserwować stan dziąseł i dbać o higienę jamy ustnej, dokładnie szczotkować zęby oraz używać odpowiednich past. W kilka dni po zabiegu należy unikać picia gorących napojów.

 

Dopiero, kiedy uzyskamy pełne czucie, możemy jeść oraz pić, nie wcześniej. Operowane miejsce nie powinno być w żaden sposób nagrzewane, dlatego należy zrezygnować przez kilka tygodni po zabiegu z opalania się na słońcu lub w solarium.

Specjaliści zalecają stosowanie zimnych okładów po zabiegu wszczepienia implantu. Jeśli ból nie ustępuje, warto ponownie odbyć wizytę kontrolną, nie należy zwiększać ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych. W aptekach można zakupić specjalne płyny posiadające właściwości oczyszczające.

Wybierz implanty Olsztyn tylko z kliniką S. Szymański!