Czy choroby jamy ustnej są niebezpieczne?
3 lutego 2017
Zalety leczenia implantologicznego
3 lutego 2017
Show all

Co wybrać, protezę czy implanty?

A close-up view of lower teeth and dental implants isolated on white

Różne są przyczyny utraty zębów. Do najbardziej znanych zaliczamy próchnicę, urazy mechaniczne i inne. Nowoczesne rozwiązania stomatologiczne doprowadziły do tego, że mamy bardzo duży wybór, ale też i niemały problem. Najlepszym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większą popularnością, jest wstawienie implantu. Dokonaj właściwego wyboru, nasze doświadczenie i jakość usług wpływa na zadowolenie pacjentów. Implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański!

Implant czy proteza? Wielu z nas zastanawia się, co będzie lepszym rozwiązaniem po utracie zęba. Bardzo ważne jest, aby przede wszystkim znać wszystkie możliwości, jakie dają nam nowoczesne rozwiązania protetyczne. Na dokonanie decyzji wpływa często zasobność naszego portfela.

Braki w uzębieniu wpływają niekorzystnie na stan zdrowia. Nie dość, że tracimy pewność siebie, to również pojawiają się inne problemy, np. związane z funkcjonowaniem żołądka. Duże, niepogryzione prawidłowo kęsy spowodowane brakami w uzębieniu, powodują zgagę oraz bóle żołądka.

W przypadku dużej ilości utraconych zębów, lepszym rozwiązaniem będzie most, który zostanie zamocowany na wcześniej wstawionych implantach. Wstawienie go jest najnowocześniejszą metodą na uzupełnienie brakującego zęba. Jeśli zależy Ci na komforcie podczas mówienia czy też jedzenia, warto wybrać implanty i cieszyć się pięknym uśmiechem bez ubytków.

Warto zaznaczyć, że implanty posiadają wiele zalet. Podczas jedzenia nie sprawiają żadnego problemu i zapewniają najwyższy komfort. Nie dochodzi także do obluzowania pozostałych zębów. Jedyne, co musimy zrobić to dbać o higienę jamy ustnej, szczególnie w początkowym okresie. W przeciwnym wypadku może dojść do rozwoju stanu zapalnego.

W przypadku wyboru protezy, mamy bardzo małe możliwości gryzienia oraz prawidłowego żucia pokarmu. Jedyną ich zaleta jest to, że mogą stosowane w połączeniu z implantami. Do ich czyszczenia służą te same środki, które używamy do czyszczenia zębów naturalnych. Prawidłowa higiena protezy wpływa na przedłużenie żywotności oraz trwałości.

Wybierz implanty Olsztyn i zapomnij o brakach w uzębieniu. Najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne stosowane przez naszych specjalistów sprawiają, że cieszymy się dużym zaufaniem. Zapraszamy!