Co wybrać, protezę czy implanty?
3 lutego 2017
Przeciwwskazania do wszczepienia implantów
3 lutego 2017
Show all

Zalety leczenia implantologicznego

Implantologia stomatologiczna polega na odbudowie uzębienia za pomocą sztucznych korzeni, czyli implantów. Jest stosowana na całym świecie i tylko stomatolodzy odpowiednio przeszkoleni w tym zakresie mogą wykonywać ten skomplikowany zabieg. Już na początku lat 20 XX wieku stworzono pierwszy prototyp, który był podstawą do stworzenia implantów stosowanych obecnie.

Pierwsze eksperymenty polegające na wprowadzeniu tytanowego cylindra do kości udowej królika przeprowadził Ingvar Branemark. Jego odkrycie szybko znalazło zastosowanie w stomatologii, do wszczepienia implantów. Okazało się, że kość bardzo szybko zrastała się z tytanem, a organizm ludzki potraktował go, jako ciało własne. W ten sposób rozpoczęła się historia nowoczesnej implantologii, która trwa do dzisiaj.

Prawidłowa diagnostyka RTG oraz wykorzystanie techniki 3D wpływają na rozwój implantologii. Czy wiedziałeś, że braki w uzębieniu, z którymi pacjent nie robi nic, mogą prowadzić do zaniku kości, a nawet uniemożliwić przeprowadzenie leczenie implantologicznego?

Zabieg wszczepienia implantu zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Bardzo ważne jest, aby pacjent kwalifikował się do zabiegu i wiedział o wszystkich przeciwwskazaniach. Trwa stosunkowo krótko, zazwyczaj od 15-20 min. Niektórzy myślą, że implant będzie widoczny. Jest zupełnie niewidoczny i niewyczuwalny.

Leczenie implantologiczne charakteryzuje brak ingerencji w stosunku do zdrowych zębów znajdujących się w sąsiedztwie implantu oraz wysoka estetyka. Na trwałość danego implantu wpływa stan zdrowia danego pacjenta. Bardzo ważna jest również prawidłowa higiena jamy ustnej. Pamiętaj, że o implanty trzeba dbać w ten sam sposób jak o własne zęby. Czy wiedziałeś, że jeśli u pacjenta pojawią się choroby i będzie musiał on przyjmować leki, może mieć to wpływ na rezultaty leczenia?

Warto wybrać sprawdzoną klinikę, jest nią bez wątpienia klinika S. Szymański! Implanty Olsztyn są najlepszym rozwiązaniem, zarówno w przypadku pojedynczego ubytku, jak i bezzębia. Na implantach można zamocować ponadto korony, mosty czy też protezy. Jeśli Ciebie również dotyczy problem braku zęba, nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami już dzisiaj!