Korekcja powiek
7 września 2016
implanty
Paradontoza
11 września 2016
Show all

Zdrowe i piękne piersi

chirurgia plastyczna

Piersi kobiety to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Jeśli mają piękny kształt i odpowiednią wielkość, ich posiadaczki są zadowolone i nie chcą nic w nich zmieniać. Chirurgia plastyczna w klinice S. Szymański to najlepszy wybór! Dowiedz się więcej o budowie i roli piersi.

Niejeden poeta opiewał ich urodę w swoich wierszach. Mężczyźni uwielbiają kobiece biusty oraz bardzo często zwracają uwagę na ich wielkość i kształt. Pierś jest zbudowana z tzw. zrazików, czyli płatów, z każdego z nich wychodzi przewód mleczny. Gruczoł piersiowy otoczony jest tkanką tłuszczową, włóknistą oraz mięśniową.

Piersi często bywają niesymetryczne, co może stać się niemałym problemem dla jej posiadaczki. Niektóre kobiety uważają, że mają zbyt małe lub zbyt obfite, więc decydują się na ingerencję chirurga. Gruczoły piersiowe zawierają wiele milionów receptorów. W okresie dojrzewania zmieniają swoją wielkość i kształt. Ciężar ich jest podtrzymywany za pomocą mięśni klatki piersiowej, które je napinają.

Na ich wygląd wpływają zmiany hormonalne w czasie miesiączki, menopauzy, a nawet opalania lub procesów starzenia się. Kobiety, które częściej ćwiczą mają piękniejszy biust, bardziej jędrny oraz sprężysty. Piersiom szkodzi sauna, gorące kąpiele, źle dopasowane staniki, a nawet spanie na brzuchu.

Czy wiedziałeś, że rozwój piersi zaczyna się już w życiu płodowym? Zdarzają się również przypadki braku sutka lub jego niedorozwoju, które niekorzystnie wpływają na wygląd piersi. Trzeba o nie dbać w każdym wieku oraz regularnie je badać. Odpowiednio dobrany biustonosz połączony z ćwiczeniami oraz dietą to podstawa.

W tkance gruczołowej biustu może dochodzić do powstania zmian, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. USG i mammografia oraz comiesięczna samokontrola piersi są bardzo istotne. Na rynku można spotkać wiele preparatów do pielęgnacji piersi. Powinny być to kosmetyki napinająco-podnoszące, które wzmacniają tkankę łączną. Dbaj o piersi oraz badaj je przynajmniej raz w miesiącu.

Ich wygląd może być jeszcze bardziej atrakcyjny!
Chirurgia plastyczna tylko w klinice S. Szymański! Zapraszamy!