Co warto wiedzieć o implantach?
27 czerwca 2016
Implanty
30 czerwca 2016
Show all

Zdrowy uśmiech to podstawa

implanty Olsztyn

Od lat zajmujemy się chirurgią implantologiczną. Jeśli posiadasz ubytki w zębach i zastanawiasz się nad wstawieniem implantu, nie mogłeś trafić lepiej. Implanty w klinice NZOZ S. Szymański to strzał w dziesiątkę.

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, który jest poniekąd naszą wizytówką. Niezwykle ważnym elementem zdrowego uśmiechu jest sposób odżywiania, czyli dieta oraz związane z danym trybem życia nawyki żywieniowe. Do poprawienia stanu zdrowia zębów przyczynia się dieta bogata w wapń, tłuszcze oraz witaminy. Poza tym należy pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej i regularnym uczęszczaniu do stomatologa.

Chirurgia implantologiczna zajmuje się uzupełnianiem ubytków w uzębieniu. Wyróżniamy implanty tytanowe oraz cyrkonowe. Zastosowanie implantów tytanowych sięga już 1965 roku. Implanty cyrkonowe, które są również zwane ceramicznymi to bardziej nowoczesna oraz estetyczna metoda.

Implant posiada postać korzenia wykonanego z tytanu, który jest mocowany na stałe. Tytan jest bardzo dobrym fundamentem pod budowę zęba, ponieważ ludzki organizm dobrze go toleruje. Bez problemu można dokonywać dalszej odbudowy zęba w postaci korony, mostu lub protezy. Po przeprowadzonej konsultacji implantologicznej oraz wykonaniu zdjęcia pantomograficznego określany jest indywidualny plan leczenia dla danego pacjenta.

Zabieg wszczepienia implantu jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pojedynczy implant służy do odbudowania jednego zęba, na dwóch implantach można odbudować nawet cztery zęby. Dobrze wykonany „sztuczny ząb” jest bardzo trudno odróżnić od reszty uzębienia. Wybierz implanty w klinice S. Szymański. Tylko z nami będziesz miał pewność, że wypełnienie braków w Twoim uzębieniu będzie przeprowadzone profesjonalnie, solidnie oraz pod okiem najlepszych specjalistów w regionie.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Tak jak w każdym zabiegu, również podczas wstawiania implantu istnieją przeciwskazania do jego przeprowadzenia, np.:

  • choroba nowotworowa, SEPSA, alkoholizm
  • zły stan dziąseł, obecność kamienia nazębnego
  • cukrzyca
  • ciąża
  • wiek poniżej 16 lat lub powyżej 65-go roku życia
  • choroby psychiczne.

Zapoznaj się z naszą ofertą! Implanty w klinice NZOZ S. Szymański! Zdobądź piękny uśmiech. Zapraszamy serdecznie!