Palenie papierosów, a implanty
8 marca 2017
Problem bezzębia
8 marca 2017
Show all

Znaczenie radiologii w leczeniu implantologicznym

Bardzo ważne znaczenie w przebiegu leczenia implantologicznego ma przygotowanie do przeprowadzenia zabiegu. Istnieje wiele przeciwwskazań do wszczepienia implantu. Do najważniejszych należy wymienić nowotwory, osteoporozę, ciążę czy też zaburzenia układu krzepnięcia. Wybierz najnowocześniejsze rozwiązania implantologiczne, skontaktuj się z nami już dzisiaj! Implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański! Poznaj znaczenie diagnostyki radiologicznej.

Po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu, specjalista implantolog może przystąpić do przygotowań. Następuje ocena ilości oraz jakości tkanki kostnej, która stanowi podstawę do wszczepu. To właśnie na podstawie zdjęcia rentgenowskiego następuje ocena całego uzębienia. Diagnostyka radiologiczna bardzo rozwinęła się od momentu jej stosowania, a badanie jest szeroko dostępne. Przed wyborem danego specjalisty, warto dowiedzieć się czy mamy możliwość zrobienia w danym miejscu zdjęcia rentgenowskiego, co dla niektórych pacjentów ma duże znaczenie. Skraca czas przygotowań, nie musimy szukać innego miejsca, które jest w stanie zrobić takie zdjęcie.

Współcześnie stosowanej radiologii stawia się coraz większe wymagania. Czy wiedziałeś, że radiologia stomatologiczna została wprowadzona już w 1987 roku? Zwykłe zdjęcia rentgenowskie mogą już niedługo odejść w zapomnienie, dużą popularność zdobywają cyfrowe obrazy zarówno zębów, jak i tkanek kostnych. Poza tym badania radiologiczne stanowią ważną metodę w ocenie chorób przyzębia.

Podstawowym zdjęciem, na którym specjalista implantolog opiera informacje dotyczące wszczepienia implantu, jest zdjęcie pantomograficzne 2D oraz 3D. Zdjęcia 3D są jakby rozszerzeniem zdjęć 2D. Bardzo duże zastosowanie zdjęcia te mają w endodoncji, pozwalają ustalić wszystkie przyczyny niepowodzenia leczenia endodontycznego oraz umożliwiają analizę korzenia.

Klinika Szymański kładzie bardzo duży nacisk na wykonywanie szczegółowych oraz precyzyjnych badań, na podstawie, których jesteśmy ocenić czy dany pacjent może być poddany wszczepieniu implantu. Posiadamy bogato wyposażoną pracownię RTG oraz Tomografii Komputerowej. Nasi specjaliści implantolodzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Najlepsze implanty Olsztyn tylko w klinice S. Szymański! Zapraszamy!