Personel

Do naszego zespołu należą specjaliści wielu dziedzin m.in. chirurgii, implantologii stomatologii czy protetyki. Szerokie kompetencje personelu kliniki pozwalają świadczyć usługi kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Sławomir Szymański


Specjalność: Chirurgia szczękowo-twarzowa

Szef zespołu. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Drugi stopień specjalizacji z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej uzyskał w 1986 roku na macierzystej akademii. W latach 1985-1995 pełnił funkcję ordynatora oddziału chirurgii szczękowo-twarzowej w Olsztynie. Członek Prezydium Polskiego Towarzystwa Implantologicznego. Od 1989 kieruje prywatna praktyką. Doświadczenie w implantologii zdobywał we Włoszech i Francji. Dr. S. Szymański prowadził również wiele kursów implantologicznych z zastosowaniem m. in. takich systemów jak: Tiolox, Nobel Biocare, TBR , Implant Direct.Współpracował z firmą Straumann oraz Astra-Tech.

Dr. Szymański jest konsultantem w szpitalu MSWiA w Olsztynie,w którym zajmuje się chirurgią onkologiczną głowy i szyi.
- Członek Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-twarzowej
- Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ortognatycznej
- Europen assosiation of osseointegration
- Uczestnik ponad kilkudziesięciu konferencji naukowych w USA oraz Europie


Katarzyna Szymańskadr n med. Andrzej Sankowski


Specjalność: Chirurgia plastyczna

Lekarz z ponad 50-letnim doświadczeniem. Pracował m.in. jako nauczyciel akademicki na Akademii Medycznej i prowadził oddział chirurgii plastycznej w Szpitalu przy ul. Banacha. Od 20 lat prowadzi jedną z najlepszych klinik chirurgii plastycznej w Polsce. W swojej pracy stosuje ściśle określone metody operacyjne i wysokie standardy postępowania, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i szybki powrót do zdrowia. Oferuje szeroki wachlarz usług od stosunkowo prostych zabiegów po te najbardziej skomplikowane.


lek. stom. Monika Szymańska


Specjalność: Stomatologia zachowawcza

Ukończyła w 1996 r. Akademię Medyczną w Białymstoku. W Klinice S. Szymański pracuje od 1998 roku. Uczestniczyła w licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych w wykładowców krajowych i zagranicznych. Szkolenia i kursy dotyczyły m.in. stomatologii estetycznej, endodoncji i implantoprotetyki. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w codziennej pracy.


lek. stom. Dorota Juśkiewicz


Specjalność: Ortodoncja

Posiada wieloletnie doświadczenie w ortodoncji. Brała udział w wielu szkoleniach i konferencjach, dzięki czemu posiada aktualną wiedzę i stosuje najnowsze techniki leczenia. Leczy wady zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W ofercie znajdują się różnego rodzaju aparaty stałe i zdejmowane. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu.


dr n. med. Sławomir Piotrowski


Specjalność: Specjalista z laryngologii.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, rocznik 1983. Specjalista z zakresu chorób uszu, nosa, gardła i krtani. Uzyskał tytuł dr. nauk medycznych na podstawie rozprawy pt." Powikłania późne po operacyjnym leczeniu przerzutów nowotworów do układu chłonnego szyi." Wykonuje zabiegi diagnostyczne i leczenie krtani w znieczuleniu ogólny w tzw. zestawie do mikrochirurgi Kleinsassera. Ponadto przeprowadza operacje migdałka III-go, migdałków bocznych, nacięcia błon bębenkowych, operacje zatok czołowych, szczękowych, polipów nosa.


lek. med. Leszek Czapliński


Specjalność: Chirurgia szczękowowa


lek. med. Renata Dąbek-Kulikowska


Specjalność: Stomatolog.


dr n. med. Tomasz Szewczyk


Specjalność: Specjalista chirurgii ogólnej.


lek med. Maciej Borowiec


Specjalność: Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej.


lek. med. Dariusz Marcińczyk


Specjalność: Specjalista chirurgii ogólnej.lek. med. Marlena Pusz-Walczewska


Specjalność: Stomatolog.


lek. med. Joanna Suszkiewicz


Specjalność: Stomatolog.


lek. med. Michał Prokopowicz


Specjalność: Stomatolog.


lek. med. Karolina Wielgołaska


Specjalność: Stomatolog.

Asystentki


Paulina Szydlik


Elżbieta Ponichtera